Discord Chat

Pripojte sa na náš oficialny Discord chat: https://2022.pycon.sk/chat.html

Čítaj viac

Odporúčania pre zdravie a bezpečnosť na konferencii

Naším cieľom je vytvoriť bezpečné prostredie v mieste konania konferencie a zabrániť šíreniu COVID-19.

Aj keď v súčasnosti (september 2022) na Slovensku neexistujú žiadne kapacitné obmedzenia na podujatia, odporúčame účastníkom, aby v priestoroch konferencie nosili rúška a mali aj aktuálne očkovanie.

Očakávame, že účastníci budú ohľaduplní k ostatným a že sa izolujú v prípade akýchkoľvek príznakov respiračného ochorenia.

Hľadáme dobrovoľníkov na konferenciu.

PyCon SK je postavený na dobrovoľníckej práci, bez dobrovoľníkov by táto konferencia neexistovala. Pridaj sa k nám a pomôž nám s chodom konferencie zistíš o čom sa bavíme v šatni a možno si najdeš aj pár nových kamošov...

Čítaj viac

Dosiahli sme maximálnu kapacitu konferencie

S potešením môžeme oznámiť, že sme dosiahli maximálnu plánovanu kapacitu konferencie 550 ľudí. V predaji sú poseldné last moment listky. Je to pre nás pocta a zároveň záväzok.

Čítaj viac

Django Girls na PyCon SK

Aj tento rok pripravujeme Django Girls Workshop ako súčasť PyCon SK. Sme veľmi radi že sa k nám pridali Aj Ty v IT, aby sme mohli zrealizovať celodenny workshop na výuku Djanga. Ak poznáte niekoho, kto by mal záujem neváhajte vyplniť prihlášku na webe workshopu.

Čítaj viac

Zverejili sme program

Po zohľadnení kalendárov a požiadaviek našich speakerov a možností konferenčných priestorov sme vyskladali najlepší možný program. Program je už zverejnený na našom webe, môžete si teda začať vyberať prednášky, ktoré si nechcete nechať ujsť.

Čítaj viac

Návrhy na prednášky sú uzavreté

Predkladanie návrhov na prednášky bolo uzavreté. V najbližších dňoch komisia rozhodne, ktoré prednášky dostanú na konferencii priestor. Ďakujeme predkladateľom za výborne pripravené návrhy, žiaľ priestor na konferencii je obmedzený a preto budeme musieť vybrať iba niektoré z nich. Nakoľko sme dostali desiatky kvalitných a zaujímavých návrhov, naša komisia nebude mať výber jednoduchý. Po uzavretí výberového procesu budú s výsledkami oboznámení všetci predkladatelia bez ohľadu na to, či ich návrh bol prijatý alebo nie.

Čítaj viac

Dopredaj lístkov na PyCon SK 2022 je otvorený!

Ako iste viete, konferencia PyCon SK bola presunutá z roku 2020 a veľká časť ľudí mala zakúpený lístok už na pôvodný termín konferencie. Keďže v čase spustenia organizácie najbližšieho ročníka konferencie boli ešte v platnosti protipandemické opatrenia, ktoré obmedzovali kapacitu hromadných podujatí, rozhodli sme sa dočasne nepredávať ďalšie lístky.

Aktuálne sú kapacitné obmedzenia na hromadných podujatiach zrušené a znovu preto otvárame predaj lístkov. Pevne veríme, že priaznivá pandemická situácia bude pretrvávať aj začiatkom septembra. Záleží nám však na zdraví všetkých účastníkov a účastníčok a preto sme sa rozhodli predávať dodatočné lístky s potenciálnym obmedzením. Ak by z dôvodu pandemických opatrení bolo potrebné znížiť kapacitu konferencie, stornované budú práve lístky zo súčasného dopredaja. Držitelia takýchto lístkov budú mať prístup k live streamu z konferencie a zároveň im bude alikvotná časť z ceny lístka vrátená.

Ďakujeme všetkým členom a členkám Python komunity za prejavený záujem a podporu. Ťešíme sa na Vás 9. až 11. septembra v Bratislave!

Čítaj viac

Ohlásenie prvých rečníkov

Sme radi že môžeme ohlásiť prvých rečníkov na našej konferencii. Ak sa chcete pripojiť a uvidieť aj Vašu fotku medzi rečníkmi neváhajte a prihláste svoj príspevok.

Čítaj viac

Prečo sú všetky lístky vypredané? Budú ešte v predaji?

Konferencia bola presunutá z roku 2020 pre šírenie nákazy COVID-19, kde sme mali vypredanú väčšinu lístkov a tieto lístky ostali v platnosti. V súčasnosti môžu vlastníci tieto lístky vrátiť, ak im nevyhovuje termín tohtoročnej konferencie. Preto predpokladáme, že bude k dispozícii veľmi obmedzený počet lístkov.

Pokiaľ máte záujem o lístok zapíšte sa prosím na zoznam v sekcii Lístky. Budeme dávať do predaja obmedzený počet lístkov a ľudia na zozname dostanú emailom upozornenie na spustenie predaja v predstihu.

Čítaj viac

Dve percentá pre SPy

  • 2022-03-13

Okrem konferencie PyCon SK naše občianske združenie organizuje aj projekt Učíme s Hardvérom, v rámci ktorého sa nám podarilo dostať micro:bity na vyše 300 základných a stredných škôl, vyškolili sme približne 750 učiteľov a naše aktivity zasiahli vyše 10 000 žiakov a žiačok. Ak by ste nás chceli v týchto aktivitách podporiť, zvážte darovanie vašich 2%

Čítaj viac

Predkladanie prednášok a workshopov je otvorené!

Poznáš niekoho z málo zastúpenej skupiny v IT, kto by chcel urobiť prednášku na konferencii? Daj nám vedieť a povzbuď ho/ju, aby si podal/a návrh na prednášku na PyCon SK 2022. Snažíme sa podporovať rôznorodosť.

Čítaj viac

PyCon SK presunutý na rok 2022

Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu sa PyCon SK 2020, 2021 neuskutočnil. Sme veľmi radi, že môžeme oznámiť PyCon SK 2022 bude 9-11. Septembra 2022. Pre viac info sa prihláste na odber nižšie.